... existuje spousta kouzel, ale nejmagičtější je LÁSKA...

Prosím všechny, čtenáře i zvědavce
o názory, úvahy, myšlenky, dojmy, pocity, emoce a já-nevím-co-ještě
napsané v KOMENTÁŘÍCH,
protože jen vaše odezvy a podpora jsou můj hlavní hnací tvůrčí motor :o)

Prolog k PT

6. července 2009 v 21:52 | Herma |  Pobertovská Trojčata
Myslíte si, že Poberti byli ve své době největší záškodníci??? Opravdu??? Tak to ještě neznáte příběh
sester van de´ Corvin.
A protože jsem jedna ze sester, je mou povinností vám tento příběh vyprávět.

Léto zářilo v celé své červencové parádě. Venku krásně svítilo sluníčko a tři holčičky se vyhřívaly na šťavnatě zeleném trávníku předzahrádky v malém městečku La Virena nedaleko Paříže. Domek patřil jejich prarodičům a trojčata zde trávila každé prázdniny. Bylo to velmi poklidné místo, kde nikdo neřekl o dědovi Corvinovi nic křivého, protože to byla stejná nesmyslnost, jako tvrdit, že babička Corvinová je naivní pověrčivka. Lepší místo a příbuzné snad nenajdete ani ve snech.

Co je to za ulítlou povídku, ptáte se mě? Příběh pokračuje, ale bezstarostný život u Corvinových záhy skončí. Popravdě řečeno, teprv teď se začnou dít ty nejhrůznější věci. To když znenadání začnete pátrat po své minulosti a zjistíte podivuhodné věci.

Když je vám jedenáct, zajímá vás všechno tajuplné. Sice škola poblíž Charviniere, kam jste posláni od rodičů, nijak zvlášť neláká. Ovšem na půdě plné krabic s dřevěnými korálky nebo od molů prožraného oblečení se dá objevit spousta pokladů. Ještě to samé léto Jess, Tess a Less společně objevily v dědečkově pracovním psacím stole záhadný dalekohled, kousek bezové vězvičky, kámen a dopis bez písmenek.

"Pujč mi taky ten dalekohled!" žadonila Aranka.
"Měla sis ho vzít první!" odbyla ji sobecky Arielka. Mezitím malá Ariann zkoumala obálku. Prázdná. Opatrně ji položila na stůl a dala se do zkoumání větvičky.
"To jsou jen samé krámy." a hodila bez na desku stolu k dopisu.
"Co to je?" civěla na to Jessica. Na papíru se totiž začala objevovat písmenka.
"To je jako nějaké kouzlo," vyhrkly všechna tři takřka najednou. Tessie se natáhla a roztřesenou rukou uchopila nažloutlý pergamen na kterém stálo:

"Drahý pane Arsene,

jsme Vám velice vděčni za finanční i osobní podpororu klubu mladých bystrozorů... "

"Bystrozorů, ale to přece..."

Ano, pokud přemýšlíte stejně jako ony, dědeček byl bystrozor. A co možná ještě hůř, třeba pořád ještě je. Takže ony, pokud se nemýlím, jsou ČARODĚJKY!!!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama