... existuje spousta kouzel, ale nejmagičtější je LÁSKA...

Prosím všechny, čtenáře i zvědavce
o názory, úvahy, myšlenky, dojmy, pocity, emoce a já-nevím-co-ještě
napsané v KOMENTÁŘÍCH,
protože jen vaše odezvy a podpora jsou můj hlavní hnací tvůrčí motor :o)

2. Hrad a další rozpadliny

11. srpna 2011 v 13:37 | Herma |  Pobertovská Trojčata
Je to tady!! Po deseti měsících se věci dávají znova do pohybu. Tuhle kapitolu jsem měla napsanou už dávno, ale pak sem ji někam zahrabala a našla sem ji až teď. Proč mi to trvalo tak dlouho?? Páč sem si to uložila pod názvem HgTwLL, takže mě nenapadlo, co sem to tam vlastně uložila. Nevíc jsem napsala i třetí kapču (a tu sem si mimochodem uložila normálně) a druhou sem nechtěla psát znova. Ještě upozorním, že pokráčko přidám večer. Musím si jít ještě zabalit. Takže čtěte a koment by taky neurazil :D

Herma

Během dalších dvou hodin úmorné cesty se nestalo nic zajímavého, pokud se nepočítá to, že Sirius očaroval zmenšovacím kouzlem Remusovi hábit, a ten se ho pak za to pokusil uškrtit. Peter, jak se ukázalo, nastoupil, ale jakýmsi nedopatřením se mu podařilo omráčit baculatou paní, která ve vlaku rozvážela cukrovinky. Nějakýmu prvákovi utekla hnědá ropucha, James ji chytil a podal ji Siriusovi. Ten si myslel, že mu nabídl čokoládovou žabku a začal jí cucat hlavu. Aby zamaskoval před zbytkem osazenstva v kupé, že nerozezná havěť od sladkosti, řekl prostě: "Já bych příště s příchutí žabek moc neexperimentoval, ten sliz mě úplně připravil o chuť."
Už se začínalo stmívat, když vlak zastavil.
"Zajímalo by mě, kde se zdržel Srabus," začal Potter.
"Nó, chyběl mi celý prázdniny," pokračoval Sirius.
"Nenapadlo vás někdy si s tím dát pohov?" skoro se rozčiloval Remus.
"Ani náhodou," řekli unisono Dvanácterák s Tichošlápkem.
"Ne že bych vám chtěla kazit legraci, pánové, ale mohli byste nám říct jak se asi tak dostaneme do hradu?" vložila se do řeči Tessie.
"Pojedem kočárama." A hele Petr umí mluvit.
Za chvíli se objevily desítky starodávných kočárů, které nikdo neřídil, ale stoupala od nich pára. Sestry Corvinovy si pro sebe jeden zabraly a přidaly se k nim ještě dvě další holky - jedna z nich se předtím ještě chytla s Jamesem. Předtavila se jim jako Lily Evansová. Ta druhá, brunetka, se jmenovala Alice Johnsonová. Obě chodily do Nebelvíru.
"Můžu se vás na něco zeptat?" zeptala se Jessie, "Co jsou ti Poberti zač." Ve skutečnosti si o nich už udělala obrázek, když jeli vlakem.
"Potter a ta jeho parta?" z Lilyina hlasu čišelo pohrdání. "Remus je jedinej mezi nima, s kým se dá vycházet."
"Lil přehání," skočila Alice zrzce do řeči dřív, než by na Poberty dokázala vypět ódy překypující nevraživostí. "Remus je dobrej parťák a vždycky pomáhá s úkolama. Sirius Black je místní Casanova. Na mě už to taky zkoušel, ale pak s tím přestal, když zjistil, že chodím s Frankem. James Potter," při zmíněném se Lily zamračila a dělala že neposlouchá, "je chytač našeho týmu. Je fakt dobrej a namakanej."
"Mohla bys s tím přestat?" prskla Evansová.
"No a taky se snaží nabalovat naši Lil."
"Johnsonová dost!"
"No jo furt. A pak je tu Petr Pettigrew. Ten nemá žádnou speciální funkci kromě toho, že se pořád vykrmuje. Je to prostě takovej jejich nohsled." skončila svou řeč Alice.
"Sirius Black, není to náhodou brácha od Regula?" chtěla vědět Lessie.
"Je," odpověděla ihned Lily, "ale chodí do Zmijozelu. Tam jsou lidi, který nemají zrovna nejlepší pověst. No vlastně, je to jedno kam chodíš, všude narazíš na nějakýho blbce."
"A kam si myslíte, že půjdete vy?"
"Nám je to celkem jedno, hlavně, když budeme spolu," chopila se řeči Jessie. Tess s Less jenom přikývly.
Za pár okamžiků se před nimi vynořil Bradavický hrad.
"Mudlové ho prý vidí jako zříceninu," pronesla Lessie.
"Šprte," Tessie bylo jedno, jak hrad vypadá jinak. V tomhle okamžiku by ji to zajímalo, jen kdyby to byla perníková chaloupka ježibaby a ona by ji mohla celou sníst. Takový měla hlad.
"Bradavice jsou hodně zvláštní a pokaždé se dá narazit na něco nového, Ella prý narazila na tajnou chodbu z hradu. Já jako prefektka bych já to sice měla zakázat, ale taky by mě zajímalo, kde to je." podpořila Lily Lessiinu teorii.
"Prefektka? Tak to s náma budeš mít těžký. Plánujeme z hradu udělat to, co viděj mudlové a pak pošlem domů soví poštou prkýnko ze záchodu." vyjasnila plány Tessie.
"Hmm. Tak budou mít Poberti aspoň konkurenci." rozzářila se Alice.
"Já ti nevím, Poberti číslo dvě. Nezní to špatně ale chtělo by to vylepšit. Každopádně nechci plnit funkci Petera." začala filozofovat Jessie.
"Já bych ji klidně brala," ozvala se Tessie a zároveň její prázdný žaludek.
Za necelou čtvrthodinku kočár začal brzdit a zastavil před obrovskou tepanou bránou. U ní stála černovlasá čarodějka a v rukou držela seznam. "Prváci a nově příchozí, prosím, následujte mě."
Tess, Less a Jess se na sebe významně podívaly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aranel van de´Corvin | Web | 13. srpna 2011 v 16:46 | Reagovat

pěkný ;-) doufám, že brzy přidáš tu další, nebo mi ji aspoň pošli na mail, ať můžu pokračovat v psaní...
P.S.: Tess nebude žádný druhý Petr :D  :D  :D  :D  :D

2 Jeffa | Web | 12. září 2011 v 13:54 | Reagovat

chcem ďalšiu :D
krásny príbeh :) snáď nebudeš sem pridávať raz za sto rokov (to aj poznám) :D

3 Lil | 25. září 2011 v 17:10 | Reagovat

please další,please další,please další!

4 linda | 13. listopadu 2011 v 20:03 | Reagovat

MOHLA by jsi přidat další kapitolu???????

5 Sim | 18. prosince 2011 v 11:20 | Reagovat

Píšeš moc hezky, moc se těším na další kapitolu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama