... existuje spousta kouzel, ale nejmagičtější je LÁSKA...

Prosím všechny, čtenáře i zvědavce
o názory, úvahy, myšlenky, dojmy, pocity, emoce a já-nevím-co-ještě
napsané v KOMENTÁŘÍCH,
protože jen vaše odezvy a podpora jsou můj hlavní hnací tvůrčí motor :o)

4# O pronásledování, muckající se Lole Turpinové a buchtičce v troubě

9. května 2012 v 0:10 | Herma |  Felix Felicis
Po extrémně dlouhé době se zase ozývám :) Mám teď spoustu práce s maturitou, takže mi držte palce :D Ale doufám, že se mi zase uvolní nějaká chvilka a zase něco přidám...

Vaše Herma :)

Tak dobře, možná že se někdo z vás ptá, proč se skrývám v uličce za čajovnou paní Pacinkové. Tak zaprvé - hleďte si vlastních záležitostí. Moje druhá odpověď - kvůli Lily Evansové. Ptáte se proč? Myslel jsem, že jsi zamilovaný! řekneš si. No, drahý příteli, hrozně se mýlíš… protože Lily Evansová je blázen.

Začínal jsem si myslet, že Felix Felicis nebyl až tak dobrý nápad. Myslím, že to ani nebyl můj nápad, takže to můžu říct svobodně bez jakéhokoli soudu.

Fajn, dobře, tak jsi ho zkusil. Proč jsi tak zatraceně zvědavý? Ale upřímně, kdo by nebyl? Byla to životní šance.

Ale to odbíhám.

Lily Evansová je úplně trhlá… ještě víc, než když jenom posílala dopisy lidem s kterými si mohla svobodně promluvit. Mám na mysli úplné a očividně nenávratné šílenství. Jako šílenství typu ona se mě dobrovolně dotýká. Dám vám příklad - věsí se mi za ruku na veřejnosti, při každé příležitosti, kterou dostane na mě hází pohledy stylu pojď blíž, třeští o tom, jak chce strávit - cituji - "zbytek našich životů spolu"… Kde je její smysl pro slušnost? A pro pyšnost?

Tak dobře, na první pohled se mi to líbilo - moje jediná láska konečně přijala, že bude dýchat stejný vzduch jako já! Vypadalo to, jako by se sen stal pravdou - uskutečnění zázraku.

Ale pak prohlásila, aby se trošku prosadila… vlastně více než trošku. Více než hodně. Pak - ach, Merline, pak - začala mluvit o manželství a o dětech a - laskavá Kirké, to bylo nejhorší - a o malém domku uprostřed nějakého městečka.

Mohli byste vymyslet něco horšího?

Dobře, tak tohle byl můj souhrnný plán zřejmě ještě včera - budu první, kdo to přizná. Víte, Lily Potterová v mé posteli noc po naší svatbě - nebo před ní, oboje by bylo skvělé - vypadající zcela vyčerpaná a celá rozjařená ze soulože. A samozřejmě, že by to s sebou mohlo přinést děti a možná i domek na venkově ... ale nikdy bych opravdu nemyslel tak daleko. Mé myšlenky se nikdy ani zdaleka nemihly kolem noci páření jako králíci, protože, no, ještě včera jsem ji nemohl ani přimět, aby se na mě podívala bez ucuknutí s odporem.

Hej, neodsuzujte mě. Když by objekt vašeho zájmu raději jedl hlínu, než být do deseti metrů od vás, nemáte opravdu o čem rozvažovat.

Ale slyšet na rovinu, že budu mít "chlapečka jménem Harry, po mém dědečkovi a samozřejmě, po tobě bude mít druhé jméno! A dům bude tak malebný! V krémové barvě s malými růžovými záhony pod okny! Jamesi, už se nemůžu dočkat!"

Snaží se mě ta dívka opravdu zastrašit? Protože, u velkých Merlinových spoďárů, takhle to funguje.

A samozřejmě Remus, hloupý hajzlík, nebyl s to mi pomoct. Byl až zatraceně příliš zaneprázdněný čuměním na Lolin hrudník, takže by jen nesouhlasně zabručel na to, co jsem dělal.

Zrádce.

Ale k čertu, mysleli by jste si, že by se alespoň trochu mohl starat o skutečnost, že jsem byl pronásledovaný-

"JAMESI!" Hlasité vypísknutí zleva způsobilo, že jsem až nadskočil a vyjekl jsem jako holka v šoku zatímco jsem padal do bláta, předtím než se něco červeného a rozmazaného srazilo s mým tělem a hystericky mi to začalo vzlykat na hrudníku.

Sakra.

"Jamesi!" křičela Lily a já jsem se krčil na hřišti. "Myslela jsem si, že jsem tě navždy ztratila! Už tě nikdy nespustím z dohledu! Ach, Merline, myslela jsem, žes umřel!" Najednou slzy byly pryč a ona se smála poněkud strašidelným způsobem. Řasenka jí na tváři stékala v černých stružkách, Lily mi klepla na nos a šířeji se usmála. "Ale ty ses jenom skrýval!" zacukrovala. "Zlobivý James!"

Srdce mi poskočilo v panice, ale roztřeseně jsem se na ni usmál a zabučel jsem vyšším hlasem. "Skrýval?" zeptal jsem se a zavrtěl hlavou. "Nebuď moula, Lily, květinko, já ... upustil jsem brýle. Nikdy bych se před tebou neskrýval! "

"Dobře." vydala ze sebe trochu zuřivý smích, než pokračovala monotónním kolísavým hlasem v přednesu, oči šoroce otevřené s předstíranou nevinností. "Protože si tě najdu."

Sladké Godricovy červené ponožky. Prosím, Merline, zachraň mě od této bestie.
~*~
Blázen.

Byla blázen, ne-li cvok.

Dám vám několik sekund, abyste uhádli, kde jsme. Vlastně, beru to zpět, protože to byste nikdy neuhodli. Nikdy za milion let.

Byli jsme v obchodě pro budoucí maminky.

Nevadí skutečnost, že Lily NENÍ těhotná. Nehledě na to, a to taky nevadí, že jsem jí to ŘEKL nejméně půltucetkrát. Nevadí, že právě drží a ukazuje košili v PŘÍŠERNÉM odstínu růžové, který by nikdy neladil s jejími vlasy.

Ale ne, vůbec nezáleží na těchto všech "nevadí".

Protože jsem v současnosti viděl Rema venku za výlohou, muchlá Lola u zdi ... a on se baví - pokud holčičí chichotání a pištění, které jsem slyšel přes výkladní skříň, byly náznaky.

TY VOLE, CO SE TO DĚJE?

Tohle měl být můj šťastný den! MŮJ! Proč jsem doprdele v obchodu pro těhotný s bláznivou zrzkou, zatímco se proklatě zatracený vlkodlak spustil s Lolou Turpinovou?

Život mě nenávidí.

To je jediné vysvětlení.

"Jamesi, co si myslíš o tomhle?" Zeptala se Lily a zvedla ohyzdně růžové triko, které hlásalo jasně červeným písmem "Houstička v troubě!" přes břicho.

Cožpak tady nebyl žádný únik z tohoto pekla?

"Lily," řekl jsem slabě, s mírným záchvěvem strachu v hlase. "Opravdu si myslíš, ... Chci říct, nemyslíš si, že na to jdeme trochu rychle? Ani jsme se ještě nemuckali a přesto si kupuješ - "

Jako úderem blesku se otočila od oblečení a hrozivě se nade mnou tyčila - poměrně značně odborně provedeno, s přihlédnutím na to, že je nejméně o čtyři palce menší než já.

"Chceš něco říct, Pottere?" Zavrčela smrtícím hlasem. Musím říct, že se mi tak trochu ulevilo.

Tohle byla má Lily! S Hůlkou na mém krku a pohledem čisté zášti ve tváři. Ach, dobré časy.

Nicméně, spíše než říci to nahlas a zhoršit situaci, koktal jsem se námitku. "N-ne, zlatíčko, jen jsem prostě navrhoval… možná to bereš všechno trochu příliš vážně, trochu příliš brzy -"

Zalapala po dechu a ucukla dozadu, jako bych ji udeřil. A pak, jako by ji nohy nemohly déle udržet, zhroutila se na podlahu. Slzy se vzedmuly v jejích očích a tvář se jí zkroutila do hysterické grimasy. "T-ty u-už m-m-mě n-nem-miluj-ješ? T-ty s-se s-se m-mnou roz-cházíš?" naříkala rozrušeně na podlaze.

Pro Merlina - ona teď pláče. Zabiju Tichošlapa. To všechno je jeho vina.

Všechno je to chyba zasranýho Tichošlápka.

Podíval jsem se rozpačitě kolem sebe na ostatní zákazníky, kteří na mě znechuceně pohlíželi - myslím, že to musí vypadat dost špatně, vzhledem k tomu, že se válela spousta těhotenského oblečení kolem nás a taky jsem způsobil údajné "matce svého dítěte", že plakala ... poněkud hystericky.

"Lily," sykl jsem a přikrčil se na její úroveň, "Nedělej scény, jen vstávej -"

Vytrhla ruku, s nápadným "Ne!" zaječela: "Ty mě nemiluješ!"

"Miluju tě! Teď vstaň!"

Její oči se rozšířily a ústa se sešpulila. Ale hovno.

"Ach, Jamesi!" A pak se Lily Evansová zhroutila na zem ... znovu, a obrala mě o slova "Netušila jsem, že jsi to cítil takhle!"

Vážně. Myslel jsem si, že ten lektvar měl přinést štěstí?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tým Etiasler | E-mail | Web | 16. května 2012 v 18:22 | Reagovat

Zdravím,
ráda bych tě pozvala do nové RPG hry založené na stylu univerzity. Jedná se o univerzitu Etiasler, místo, kde studují mladí čarodějové a čarodějky z celého světa.
.. I historie vyspělých mágů má několik kaněk, které jednoznačně ovlivňují dnešní přítomnost a o co hůř, objevují se lidé a mágové, kteří jsou schopni obětovat vše, aby se dostali k moci mezi čaroději. Není to ale nijak jednoduché, bohužel ani nereálné..
Více na: www.etiasler.blog.cz

Neber tohle prosím jako reklamu, spíše jako pozvánku do hry. Registrace jsou právě otevřeny.

Těšíme se na všechny, kteří se rozhodnou k nám registrovat a podílet se s námi na kvalitní hře.
Tým Etiasler

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama