... existuje spousta kouzel, ale nejmagičtější je LÁSKA...

Prosím všechny, čtenáře i zvědavce
o názory, úvahy, myšlenky, dojmy, pocity, emoce a já-nevím-co-ještě
napsané v KOMENTÁŘÍCH,
protože jen vaše odezvy a podpora jsou můj hlavní hnací tvůrčí motor :o)

Leden 2014

6# O Siriově idiocii, zrádcích a Lily Evansové

29. ledna 2014 v 12:00 | Herma |  Felix Felicis
Zdárek lidi,

nějakým zvláštním způsobem mě tahle povídka fascinuje a tak jsem prostě neodolala a v krátké době jsem přeložila další kapitolu. Co myslíte, je tato kapitola poslední - s tím, že její konec bude poměrně nešťastný a se zlomeným srdcem? Nebo to skončí klasickým happyendem? A co když to všechno bude úplně jinak? Mno, já už vím...

Tak nad tím dumejte a užijte si čtení :)

HermaSebeklam

28. ledna 2014 v 1:07 | Herma |  Moje kecky
Hned, jakmile jsem uviděla nové téma týdne, se krev v mých žilách rozproudila o něco rychleji, srdce se rozbušilo, žaludek se zaplnil šimravým pocitem motýlých křídel, myšlení se zastavilo a mozek se ocitl ve stavu jakéhosi tranzu. Na toto téma jsem čekala až doposud. Těším se na to, až k tomu něco napíšu.

5# O grandiózním útěku, obvinění a následcích

27. ledna 2014 v 17:40 | Herma |  Felix Felicis
A/N: K dnešní přeložené kapitole: James má teď docela potíže, že jo? Spíše klidné počtení, ale všechny průšvihy (nebo alespoň některé) budou zveřejněny v další kapitole! Mimochodem, doufám, že se vám líbí častější aktualizace (jsem na sebe právem pyšná, že to jde tak rychle! Čtvrtý článek tento měsíc. To je víc než veškeré snahy za celý loňský rok a rok nula12 xD). A pěkně vás prosím zanechte své dojmy, myšlenky, názory a úvahy v komentářích a v hodnocení!

Herma :o)

Láska z hřiště

23. ledna 2014 v 22:22 | Herma |  >>Přeložené jednorázovky<<
Sedmnáctiletý Severus Snape se vrací domů na velikonoční prázdniny a zamýšlí se nad svou rodinou, přáteli a jedinou dívkou, kterou kdy miloval.Harry Potter a kámen mudrců - po Xté :)

17. ledna 2014 v 21:54 | Herma |  Moje kecky
Včera jsem přidala článek a dneska mě to nutí zas :) A důvod - Harry Potter a Kámen mudrců na Nově. A stejně tak dobře jak vím, že se dneska na fyziku už nedostanu, tak i vím, že se budu popadat za břicho u Hermionina "Nebo hůř - vyloučit" a brečet jak zjednaná na konci, kdy Harry dostane rodinné fotoalbum. No prostě, ani po těch XX letech, co jsem Harry viděla poprvé, mi nezevšedněl a ani nezevšední. Všech 8 dílů je z jedněch zmála, na které se rada podívám i po spóóóustě let... A co vy? Jak jse na tom se sledováním filmů s HP? A který díl je podle vás ten nej?

Herma :)

Já musím mít vždy něco extra :)

16. ledna 2014 v 22:50 | Herma |  Moje kecky
Ahojte lidi,

tak si představte moji situaci - sedím si doma pěkně na zadku a šrotím fyziku na zkoušku jako dement. Pak přijde ta dlouho očekávaná chvilka, kdy si řeknu "Oni existují Newtonovy zákony? Chicht..." No prostě v hlavě mám ze všeho guláš, tak si jen tak zabrouzdám do svý složky, kde mám uloženo pár odkazů na povídky z angličtiny pro připad nudy nebo nutné relaxace (můj dnešní případ). A ono - ejhle - hnedka první odkaz mě natolik zaujal, že musím říct: fyzika aplikovaná na mě v praxi je v mém případě naprosto zbytečně zahozenej čas - tedy - měla pocit stavu bez tíže zemské gravitace - až tak jsem se tetelila blahem :) No, abyste mě pochopili - přikládám odkaz na jednu suprovou povídku a pak na jednu autorku. Obojí samozřejmě v AJ S vyplazeným jazykemPakliže bude takovýchto znovuobjevených fajnovek víc, asi se snad konečně pustím do opravdu mega rozsáhlého překladu :)

Herma Je na prachy

P.S.: Všimněte si, že poprvé po dlóóóóuhé době jsem přidala článek za méně než kvartál:)